Techniki Emocjonalnej Wolności (EFT)

EFT to jedno z największych odkryć na polu terapii i leczenia. Skuteczność EFT sięga 90%, można więc zaryzykować stwierdzenie, że działa tam, gdzie wszystko inne zawiodło. Założycielem EFT jest Gary Craig, który od lat 90-tych stosuje tą metodę na tysiącach osób z zaskakującymi efektami. Metoda staje się coraz bardziej powszechna na całym świecie, a bezpłatny podręcznik Craig’a został już pobrany w ilości ponad milion egzemplarzy. Oto Gary Craig o metodzie: EFT zaliczane jest do dynamicznie wynurzającego się nurtu Energy Psychology i Energy Medicine (Energo-Psychologia i Energo-Medycyna), czyli nurtu, który traktuje jednostkę ludzką jako jedną całość i który widzi, że fizyczne ciało oraz umysł i duch są ze sobą nierozerwalnie połączone, wpływając na siebie nieustannie.

EFT przywraca organizm do naturalnego stanu harmonii. Jesteśmy skonstruowani tak, aby samoistnie powracać do tego stanu. Ciało ma swoje własne mechanizmy uwalniania tych napięć, ale w bardzo wielu przypadkach emocje są na tyle silne, że mechanizm nie daje rady. Niestety, niektóre doświadczenia, traumy emocjonalne, wychowanie, normy kulturowe, czy systemy przekonań blokują naturalną samoregulację i niepożądane emocje mają nad nami władzę. W konsekwencji owo napięcie pozostaje w ciele na poziomie komórek, niejednokrotnie kumulując się z czasem. W końcu może wybuchnąć w postaci jakiegoś zaburzenia czy choroby.

Odkryciem Gary Craig’a jest, że…
PRZYCZYNĄ WSZYSTKICH NEGATYWNYCH EMOCJI
JEST ZABURZENIE W SYSTEMIE ENERGETYCZNYM.

Brak równowagi w systemie energetycznym powoduje blokadę w przepływie energii, a to z kolei prowadzi nie tylko do negatywnych emocji, ale i do zaburzenia równowagi chemicznej w ciele i wytworzenia danego objawu fizycznego (od bólu głowy do raka, nie wspominając o depresji, czy innych symptomach natury psychologicznej).

Dowody neurologiczne

„Energo-Psychologia: teoria, wskazówki, dowody.” – David Feinstein, Energy Psychology Interactive, Joquin Andrade, MD and David Feinstain PhD

Poniżej znajdują się zdjęcia tomografii mózgu zrobione podczas 4-tygodniowego stosowania EFT na zespół lęku uogólnionego. Klient odbył 12 sesji EFT:

obraz niezaburzonych fal mózgowych

obraz delikatnie zaburzonych fal mózgowych

obraz umiarkowanie zaburzonych fal mózgowych

obraz poważnie zaburzonych fal mózgowych

Image

1. Normalny idealny wskaźnik fal mózgowych

Image

2. Obraz mózgu przed rozpoczęciem sesji

Image

3. Po 4 sesjach

Image

4. Po 8 sesjach

Image

5. Po 12 sesjach

Zdjęcie 1 przedstawia normalny obraz fal mózgowych, zgodnie z ogólnie przyjętymi normami.
Zdjęcie 2 jest typowym obrazem mózgu osoby z zespołem lęku uogólnionego.
Zdjęcia 3-5 pokazują zanikanie anormalnych fal w korze mózgowej, co korelowało ze stopniowym zmniejszaniem się symptomów zespołu lękowego. zgodnie z ogólnie przyjętymi normami.
Zdjęcie 2 jest typowym obrazem mózgu osoby z zespołem lęku uogólnionego.
Zdjęcia 3-5 pokazują zanikanie anormalnych fal w korze mózgowej, co korelowało ze stopniowym zmniejszaniem się symptomów zespołu lękowego. Jedynym zastosowanym leczeniem było stymulowanie punktów akupresurowych podczas prowokowania lękotwórczymi wyobrażeniami. Zdjęcia i dane pochodzą z tzw. South American Study – zakrojonego na szeroką skalę badania nad EnergoPsychologią, które przeprowadzane było na przestrzeni 14 lat w 11 klinikach w Ameryce Południowej i w którym wzięło udział 31,400 pacjentów.
źródło: Katarzyna Dodd https://metodaeft.net/

Ważne

Wszelkie porady zamieszczone na stronie mają charakter jedynie informacyjny.

Pamiętaj, że każdy przypadek jest inny - zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Informacje prawne

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Obowiązek informacyjny RODO

Polityka prywatności

Newsletter

Zapisz się do newslettera, po dawkę wiedzy!

Subskrybuj

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać dawkę wiedzy i informacje o szkoleniach!
Twój adres będzie używany wyłącznie do przesyłania newslettera. Nigdy nie będzie udostępniany w żadnym innym celu.